Masz dwójkę lub więcej dzieci? Dowiedz się, co da Ci korzystanie z pralni

Bycie mamą wiąże się z codziennym wykonywaniem zadań wymagających nie tylko doskonałej organizacji, cierpliwości i kreatywności. To wyzwanie, którego nie powstydziłby się nawet najlepszy superbohater. Upieczenie pysznego tortu urodzinowego, uszycie kostiumu na bal przedszkolny, lepienie figurek z masy solnej, spacery w deszczu, robienie ludzików z kasztanów, konstruowanie fortu z poduszek i koców. A do tego te zwykłe, codzienne zadania: obiad dla całej rodziny, zakupy spożywcze, wizyty u lekarza, odbieranie dzieci ze szkoły i pranie. No właśnie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak prać dziecięce ubranka, by raz na zawsze pozbyć się uporczywych plam – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

 

Pokonaj trudne plamy!

Jedno dziecko bywa bardzo absorbujące. Dwójka dzieci to już duże wyzwanie. Trójka lub więcej brzdąców? Każda mama, bez względu na to, ile maluchów ma pod swoimi skrzydłami, każdego dnia zmaga się z ogromną liczbą wyzwań. Usuwanie plam z dziecięcych ubranek to jedno z nich. Dzieciaki w ferworze zabawy potrafią wskoczyć w kałużę, wytarzać się w piasku czy w błocie, zjechać po mokrej i brudnej zjeżdżalni, czołgać się w trawie… Wyobraźnia naszych pociech jest nieograniczona. I choć wszyscy słyszeliśmy powiedzenie głoszące, że „brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko”, to jednak każda mama wie, co kryje się za tymi słowami. Plamy z trawy, buraczków, soku marchwiowego, uporczywe plamy z czekolady? Mamy znają ten problem. Do wywabienia plam możemy używać zarówno sprawdzonych, babcinych sposobów, jak i różnorodnych środków chemicznych. Domowe zabiegi często jednak są niezwykle czasochłonne i bywają mało skuteczne. Długotrwałe moczenie delikatnych ubranek w różnych specyfikach, naraża włókna tkanin na osłabienie, a także odbarwienie. Co z tego, że usuniemy trudną plamę, jeśli ulubiona koszulka malucha już nigdy nie odzyska dawnego wyglądu? Może zdarzyć się też tak, że zamiast wywabić plamę, spowodujemy jej głębsze wnikanie w strukturę tkaniny i utrwalenie niepożądanego koloru na ubranku. Zamiast więc tracić czas na domowe zabiegi, oddaj poplamione rzeczy w ręce specjalistów. Dzięki temu zyskasz pewność, że ubrania na których szczególnie Ci zależy, wrócą do Ciebie w nienagannym stanie.

Deleguj zadania

Choć prac do wykonania w domu jest całe mnóstwo, jak na złość doba nie chce mieć więcej niż tylko 24 godziny. Czas każdej mamy jest mocno ograniczony. Pranie, sprzątanie, gotowanie, zabawa z dziećmi. A gdzie czas na relaks i odpoczynek? Jeśli czujesz, że zasoby Twojej energii kurczą się w zastraszającym tempie, nie czekaj, aż padniesz z przepracowania. Deleguj zadania – zamiast godzinami szukać przepisu na wywabienie plam z dziecięcych ubranek, skorzystaj z profesjonalnej pralni. Nowocześnie wyposażone pralnie chemiczne doskonale poradzą sobie z plamami trudnymi do usunięcia w domowych warunkach. Pomyśl o ulubionym T-shircie swojego syna czy słodkiej różowej sukience, zabrudzonej czekoladą. Czy naprawdę chcesz ryzykować samodzielne usuwanie plam za pomocą domowych mikstur? Czasami warto zaufać profesjonalistom, by zyskać pewność, że ulubione rzeczy wrócą do nas w idealnym stanie. Szkoda byłoby zniszczyć ulubioną koszulkę swojego dziecka, prawda? Jeśli zatem nie wiesz, jak sprać trawę ze spodni lub jak wywabić plamy z mazaka na ubraniu – nie martw się. Nie szukaj wątpliwych receptur w Internecie. Po prostu zanieś rzeczy do pralni, a wolne popołudnie wykorzystaj na zabawę z dziećmi.

Nowoczesne pralnie chemiczne to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw potrzebom każdej mamy. Doskonale wyposażone w profesjonalne pralki przemysłowe i wysokiej jakości suszarki poradzą sobie z usunięciem każdej, nawet trudnej do wywabienia plamy, a przy tym doskonale zatroszczą się o delikatne ubranka naszych pociech. Jeśli nie masz czasu na zmaganie się z zabrudzonymi rzeczami lub po prostu nie chcesz eksperymentować – oddeleguj to zadanie specjalistom. Kto wie, być może pralnia chemiczna stanie się od dziś Twoją ulubioną metodą prania?