Profesjonalne pralnie – 5 faktów, które musisz znać, zanim zdecydujesz się z nich skorzystać.

Korzystanie z usług profesjonalnych pralni staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Początkowo chętnie oddawaliśmy do czyszczenia odzież, którą ciężko było nam samodzielnie wyprać w domu. Do pralni trafiały przede wszystkim suknie ślubne, garnitury, skórzane kurtki i płaszcze. Dzisiaj coraz chętniej korzystamy z usługi czyszczenia ubrań także w przypadku codziennej odzieży oraz domowych tekstyliów. Dowiedz się, co sprawia, że pralnie są tak popularne.

Dlaczego warto skorzystać z pralni?

Choć większość gospodarstw domowych na stałe wyposażonych jest w pralkę, to jednak zachodnia moda przyniosła i do nas popularność punktów świadczących usługę profesjonalnego prania odzieży. Dowiedz się, co możesz zyskać, decydując się na skorzystanie z pralni.

Oszczędność czasu: Twoja kariera zawodowa rozkwita? Terminarz pęka w szwach? Z jednego spotkania biegniesz na drugie? Do tego szkolenia, konferencje, kursy, wystąpienia, bankiety, podróże służbowe. A gdzie czas dla przyjaciół i rodziny? Ogranicz obowiązki domowe do minimum, pozwól się wyręczyć i skorzystaj z pralni chemicznej, by mieć pewność, że Twoje ubrania zawsze będą gotowe na czas.

Oszczędność przestrzeni: Małe, ciasne, ale własne? Jeśli zastanawiasz się, jak pomieścić dobrej jakości pralkę w swoim kompaktowym mieszkaniu, możesz odetchnąć z ulgą i po prostu zrezygnować z jej zakupu. Nie musisz też więcej znosić widoku rozłożonej w salonie suszarki. Ubrania, które oddasz do pralni, wrócą do Ciebie świeże i pachnące, byś od razu mógł schować je do szafy.

Kompleksowa usługa: Nowoczesna pralnia profesjonalnie zadba o Twoją odzież. Wysokiej jakości maszyny i środki piorące odświeżą ubrania, wywabiając nawet trudne do usunięcia plamy. Dodatkowo odzież zostanie wysuszona w suszarce przemysłowej oraz dokładnie wyprasowana. Program piorący będzie dostosowany do rodzaju tkaniny, z jakiej zostało wykonane ubranie. Nie ma więc ryzyka, że skórzany płaszcz, zamszowa kurtka, jedwabna sukienka czy wełniany garnitur ulegną zniszczeniu podczas profesjonalnego czyszczenia.

Wygoda: Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje pranie w pralni i czy to się opłaca, możesz wykonać prostą kalkulację. Dobrej jakości pralka to wydatek od 2000 zł w górę. Do tego dochodzi koszt zużycia wody i detergentów, a także cykliczne przeglądy i naprawy. Korzystając z profesjonalnej pralni, płacisz tylko za usługę, nie obchodzą Cię żadne dodatkowe koszty.

Pomoc w nagłych sytuacjach: Nawał domowych obowiązków związanych z urodzeniem się dziecka, awaria domowej pralki czy krótki odstęp między służbowymi wyjazdami – to sytuacje, w których z pomocą przyjdzie profesjonalna pralnia. Jeśli brudne pranie zalega w łazience, a Ty nie masz czasu, możliwości albo zwyczajnie ochoty się nim zająć – możesz spakować torbę i oddać ją do pralni, by po kilku dniach odebrać świeże i pachnące rzeczy od razu gotowe do założenia.

Zwolenników korzystania z profesjonalnych pralni przybywa z dnia na dzień. Nic dziwnego, ta wysokiej jakości usługa nie jest wcale taka droga, jak wielu osobom mogłoby się wydawać. W cenie otrzymujemy nie tylko profesjonalne czyszczenie z wywabianiem plam, ale także suszenie i prasowanie. Nie bez znaczenia jest przy tym specjalistyczna wiedza na temat tkanin, która niejednokrotnie może uratować naszą odzież przed zniszczeniem. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze ubrania zostaną odpowiednio potraktowane i że nie zniszczą się w trakcie prania, wybierzmy nowoczesną usługę w miejsce domowych eksperymentów.