Białe kołnierzyki w abonamencie

Kobiety mają swoje małe, czarne sukienki, a mężczyźni śnieżnobiałe koszule. Wielu z nich zakłada je codziennie rano i nosi je w pracy przez cały dzień. Eleganckie, białe koszule zakładane są też zawsze na wieczorne wyjścia oraz na mniejsze i większe uroczystości. Nie ma się co dziwić, bo panowie doskonale w nich wyglądają i świetnie się w nich czują. Niestety niewłaściwe pranie, powszechnie używane dezodoranty oraz zwykłe, codzienne zachowania sprawiają, że trudno utrzymać nieskazitelną biel koszul. Dziś jednak w dobrej pralni możesz skorzystać z abonamentu, a wówczas śnieżnobiałe kołnierzyki koszul będziesz miał zawsze pod ręką i to bez żadnego wysiłku.

Wielu z nas pamięta czasy, gdy mamy i babcie godzinami usuwały plamy z męskich koszul domowymi sposobami, a w czasie towarzyskich spotkań panie dzieliły się swoimi sekretnymi metodami na utrzymanie tych koszul w dobrym stanie. Wieczorami codziennie prasowały koszulę, tak aby mężczyzna świetnie wyglądał następnego dnia, czuł się pewnie i atrakcyjnie. Dziś świat pędzi w zastraszającym tempie. Najczęściej nie mamy czasu, aby godzinami zajmować się białymi koszulami, a nawet jeśli mamy wolną godzinę, to chcemy po prostu odpocząć. Sprawdź, jakie są sposoby na unikanie takich zajęć i wygospodarowanie chwil na prawdziwy relaks.

Domowe pranie białych koszul

Biała koszula to element garderoby, który wymaga prania po każdym użyciu. Jeśli nawet wygląda na czystą, to tak nie jest. Pod pachami zawsze pozostają resztki potu i nawet jeśli ich nie widać, to one tam są. Jeśli nie zostaną usunięte na bieżąco, to bardzo szybko w tych miejscach koszula zacznie żółknąć. To wymusi stosowanie agresywnych środków piorących, co pociąga za sobą cały łańcuszek kolejnych zdarzeń. Włókna tkaniny ulegają osłabieniu, zabrudzenia wnikają coraz głębiej, aż w końcu niemożliwe staje się przywrócenie koszuli świeżego, eleganckiego wyglądu.

Zatem po każdym użyciu koszulę należy wyprać w temperaturze zalecanej przez producenta z dodatkiem odpowiednich środków piorących. Koszulę najlepiej przewrócić na lewą stronę i prać w pralce przy maksymalnie 1000 obrotach, bo inaczej materiał może się mechacić w przyspieszonym tempie. Pamiętać należy o tym, aby koszula nie była zapięta, bo guziki mogą oderwać się w czasie prania.

Na koniec pozostaje prasowanie, a trzeba przyznać, że umiejętne wyprasowanie męskiej koszuli to nie lada sztuka. Wystarczy raz stanąć przy desce do prasowania z żelazkiem w ręku, aby się o tym przekonać na własnej skórze. Na szczęście dziś jest możliwość uniknięcia tego zajęcia.

Pranie i prasowanie koszul w abonamencie

Każdy mężczyzna zawsze chce wyglądać elegancko i świeżo. To sprawia, że czuje się pewnie w każdej sytuacji. Niestety, odpowiednie dbanie o własną garderobę wymaga sporo czasu, a ten najczęściej trudno znaleźć.

Z pomocą przychodzi nowy produkt dostępny w dobrych pralniach, a mianowicie abonament. Przyzwyczailiśmy się już do abonamentów telewizyjnych, telefonicznych, a nawet parkingowych. Jednak abonament na zawsze białe i cudownie doprasowane koszule to nowość. Jeśli masz więc pralnię w pobliżu, to zorientuj się, czy oferuje ona ten rodzaj abonamentu, bo wówczas białe koszule będziesz miał zawsze przygotowane i nie zrujnuje to twojego domowego budżetu.