Biznesowy outfit jest wymagany przez pracodawców wielu firm. Każdego ranka mężczyźni zmierzają więc do pracy w eleganckich garniturach, a panie w spódnicach i żakietach. Wszyscy oni codziennie mierzą się przygotowaniem tych oficjalnych stylizacji, a to przecież niemały wysiłek. Problemem są już same zakupy, bo wybranie stroju, który jest jednocześnie elegancki i wygodny wcale nie jest takie proste pomimo ogromnego wyboru w sklepach. Osobnym problemem jest zachowanie nienagannej świeżości i czystości biznesowych ubiorów, co dla wielu stanowi duży problem. Jak radzić sobie z tym wszystkim i nie zwariować?
Kupuj rozsądnie
Zanim zaczniesz kompletować lub uzupełniać swoją biznesową garderobę, powinieneś zapoznać się z zasadami obowiązującego dress code’u. W firmach często narzucony jest nie tylko styl ubrań, ale także paleta kolorów. Dopiero respektując te zasady, można zabrać się za dobieranie elementów garderoby do swojej sylwetki i własnych upodobań.
Trzeba pamiętać, że cała garderoba powinna być spójna, czyli poszczególne elementy powinny do siebie pasować w różnych zestawieniach. Dzięki temu posiadając na przykład dwie spódnice lub dwie pary spodni i dwie marynarki lub dwa żakiety, można stworzyć kilka zupełnie różnych stylizacji. Gdy zaplanujesz, jakie rzeczy powinny znaleźć się w Twojej garderobie, możesz udać się na zakupy, wybrać odpowiednie fasony i dobrać poszczególne elementy do swojej sylwetki.
Zwracaj uwagę na tkaniny
Kompletując biznesową garderobę, trzeba zwrócić uwagę na tkaniny, z jakich wykonane są poszczególne elementy. Co z tego, że w garsonce czy w garniturze będziesz wyglądać wspaniale, jeśli tkaniny będą się składać ze sztucznych surowców, a Ty będziesz się pocić w nich już po kilku minutach. Podobnie sprawa wygląda z wszelkimi materiałami, które łatwo się gniotą. Żadna kobieta przecież nie chce oglądać na swojej spódnicy istnej harmonijki, gdy po godzinie wstanie od biurka. Dlatego wybierając ubrania biznesowe, zrezygnuj z tych uszytych z poliestru, elastanu czy z akrylowych dzianin. Wybieraj te, które wykonano z wełny, bawełny, a także z tkanin z domieszką lnu, wiskozy czy jedwabiu.
Sprawdzając skład tkanin, należy pamiętać nie tylko o materiałach podstawowych. Równie ważne są te elementy, których na pierwszy rzut oka nie widać. Szczególne znaczenie mają tkaniny stosowane jako podszewki, bo co z tego, że marynarka będzie z wełny, gdy jej podszewka zostanie wykonana z poliestru.
Sprawdź sposób prania i prasowania
Gdy kupujesz ubranie, a szczególnie to, w którym będziesz chodzić do pracy, zorientuj się, jaki sposób prania i prasowania jest dopuszczalny. Co z tego, że kupisz fantastyczne wdzianko, jeśli będzie można je prać tylko ręcznie? Taki element garderoby z pewnością jest atrakcyjny, ale trzeba się zastanowić, jak znaleźć czas na ręczne pranie biznesowych ubrań.
Musisz mieć świadomość, że oprócz zwykłego prania trzeba będzie zmierzyć się z prasowaniem, bo bez niego nie ma co marzyć o nienagannym, biznesowym outficie. Jeśli więc szkoda Ci czasu na prasowanie, jeśli nie dysponujesz odpowiednim sprzętem do prasowania i odświeżania ubrań, zawczasu znajdź dobrą pralnię, taką jak https://lemonfresh.com.pl/, która wyręczy Cię we wszystkim. Wówczas będziesz mieć pewność, że biznesowe stroje będą zawsze świeże i idealnie wprasowane na czas. Zadbany biznesowy outfit sprawi, że poczujesz się pewnie nawet w najbardziej stresujących sytuacjach.