Ślub w perfekcyjnej bieli – czyli świeżość sukni

Piękną, białą suknię ślubną zakładamy z reguły tylko raz w życiu. Czasem zdarza się jeszcze sesja zdjęciowa, która zaplanowana jest w innym dniu niż główna uroczystość. I choć tradycja mówi, że suknię trzeba w odpowiednim momencie przekazać córce lub wnuczce, to często po prostu się ją sprzedaje. Jednak, aby któryś z tych wariantów mógł dojść do skutku, musi ona zachować ona swój nienaganny wygląd. Trzeba ją więc odpowiednio przygotować albo do sprzedaży, albo do przechowania, bo tylko wówczas kolejny ślub ma szansę odbyć się w perfekcyjnej bieli.

Podczas uroczystości ślubnej i imprezy weselnej biała suknia narażona jest na wiele niebezpieczeństw. Makijaż, potrawy trudne do zjedzenia, nieprzewidziane sytuacje przy stole oraz czasem nawet szalone tańce na parkiecie sprzyjają, niestety, pojawianiu się plam i zabrudzeń. Zdarzają się nawet takie uszkodzenia, jak pęknięty szew, dziura w materiale od obcasów, zgubione guziczki, perełki lub inne nadwyrężone elementy zdobiące tę najpiękniejszą suknię. W jaki sposób tuż po weselu przywrócić blask sukni ślubnej, aby znowu wyglądała niczym z salonu?

Prać we własnej pralce czy oddać do pralni?

Suknie ślubne wykonane są z reguły z wrażliwych, delikatnych materiałów, które – potraktowane w nieumiejętny sposób – stracą swój wygląd i nie będą już wywoływać takiego wrażenia, jak na samym początku. Co więcej, jeśli wypierzemy je w zwykłej pralce, nie ma właściwie szans, że zarówno podstawowy materiał, jak i wszelkie ozdoby pozostaną w dobrym stanie. Biel często przestaje być bielą. Lepiej nie myśleć jak po wyjęciu z pralki będzie wyglądał tiul albo przepiękna koronka. Co się stanie ze wstążkami, perełkami czy guziczkami?

Nie warto też próbować prania ręcznego. To żmudna praca, która na ogół nie przynosi dobrych rezultatów, bo plam zwykle nie można doprać a jakoś ta nieskazitelna biel też nie chce powrócić

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług zaufanej pralni. Tam fachowcy wiedzą, jak radzić sobie z równie delikatną materią, jaką jest suknia ślubna. W pralni istnieje możliwość zastosowania prania na sucho albo metody parowej, która też znakomicie się sprawdza. Dzięki temu z całym spokojem można oddać suknię do czyszczenia i być pewnym, że potem raz jeszcze będzie wyglądała jak nowa.

Pralnia pralni nierówna…

Decydując się na oddanie sukni do profesjonalnego czyszczenia i prania, warto szukać takiej firmy, która ma doświadczenie w przywracaniu blasku strojom ślubnym. Trzeba tu bowiem sporego doświadczenia, aby nie spowodować pogorszenia stanu sukni. Co więcej, choć nie lubimy się chwalić to nasza pralnia nie tylko jest w stanie przywrócić biel nawet najdelikatniejszym tkaninom. Wszelkie uszkodzenia materiału, rozdarte szwy, brakujące perełki czy guziczki naprawiamy lub uzupełniamy. Pracownicy naszej pracowni krawieckiej potrafią czynić cuda.

Zatem nie ryzykuj. Oddaj suknię w nasze ręce. Jeśli zamierzasz ją sprzedać to z pewnością nie pożałujesz tej decyzji, bo suknia będzie wyglądała jak nowa. Jeśli zamierzasz przekazać ją przyszłym pokoleniom, to po wyjęciu z pudełka za dwadzieścia czy trzydzieści lat, zrobi ona piorunujące wrażenie – takie jak w dniu twojego ślubu.