Dywany, zasłony, poduchy – czyli przygotuj mieszkanie na święta

Gdy na horyzoncie pojawiają się Święta Bożego Narodzenia, to znak, że warto zaplanować i rozpocząć świąteczne porządki. Jeśli przygotowania zaczną się już w listopadzie, z pewnością wystarczy czasu na odświeżenie całego mieszkania. W tygodniu przedświątecznym można się wówczas skupić tylko na gotowaniu, ubieraniu choinki i pakowaniu prezentów. Jednak przy tak dużym zakresie prac warto pomyśleć o zleceniu niektórych zadań profesjonalistom. Pranie dywanów czy zasłon, czasami mycie okien, a niekiedy i generalne sprzątanie, to z pewnością czynności, które lepiej wykonają specjaliści.

Stara zasada dotycząca gruntownych porządków domowych mówi, że najpierw należy usunąć z mieszkania kurz i dopiero potem można zabrać się za czyszczenie i mycie detali. Warto więc najpierw zająć się górą, bo inaczej kurz będzie opadał na umytą podłogę lub czysty dywan. Zacząć trzeba od zdjęcia firan i zasłon oraz od odkurzenia sufitów i ścian. Do tego wystarczy zwykła, sucha szmatka przymocowana do długiego kija. Potem przychodzi pora na meble i przeróżne bibeloty. Na koniec zajmujemy się dywanami.

Zasłony i poduchy jak nowe

Zasłony czy ozdobne poszewki na poduszki to elementy, które już w pierwszej fazie sprzątania warto zebrać i oddać do pralni. Zasłony są duże i często z trudem mieszczą się w standardowej pralce, a po praniu nie wyglądają najlepiej. Jeśli do tego wykonane są z modnych, naturalnych tkanin, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że domowe pranie bezpowrotnie pozbawi je świetnego wyglądu. Warto oddać je zawczasu do czyszczenia. Specjaliści przede wszystkim dobiorą odpowiednią metodę prania, a potem starannie przywrócą zasłonom nienaganny wygląd. Profesjonalne parownice czynią cuda.

Podobnie rzecz się ma z poduchami, których nie da się wyprać w domu bez uszczerbku na ich wyglądzie. Jeśli do tego jacyś czworonożni pupile lubią wypoczywać w ich pobliżu, to domowe metody czyszczenia poduszek z pewnością nie są wystarczające. Z przywracaniem ich świeżości najlepiej poradzi sobie profesjonalny zakład pralniczy.

Idealnie czyste dywany

Większość osób ciągle uważa, że dywan wyczyszczony domowym sposobem i żmudna praca na kolanach to niezawodny sposób na idealny efekt. Niestety nie jest to prawda. W ten sposób można tylko nieco wyczyścić powierzchnię dywanu. Cały brud wniknie głębiej i pozostanie tam na stałe, tworząc idealne środowisko dla roztoczy i innych drobnoustrojów.

Jeśli właścicielom zależy na prawdziwej czystości i higienie, powinni skorzystać z usług profesjonalnego prania dywanów. Specjaliści w tym zakresie dysponują odpowiednimi środkami i sprzętem, dzięki czemu są w stanie wyczyścić wszystkie warstwy dywanu i skutecznie pozbyć się zabrudzeń, kurzu i roztoczy ze wszystkich jego zakamarków.

Profesjonalne czyszczenie dywanów umożliwia dokładne pozbycie się plam i innych uporczywych zabrudzeń. Dobrze i regularnie prane dywany znacznie dłużej zachowują swój nienaganny wygląd i nie trzeba ich tak często wymieniać. Czysty dywan to też często pozbycie się nieświeżego zapachu, który może skutecznie zdominować dane pomieszczenie.

Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalistów oprócz osiągnięcia znakomitych efektów można zaoszczędzić sporo czasu, a także uniknąć ogromnego wysiłku. To sprawia, że do świątecznej wieczerzy zasiada się wypoczętym, zrelaksowanym i w pełni można cieszyć się rodzinną atmosferą, której często brakuje na co dzień.