Skórzana ramoneska to modowy hit na wiosnę

Czy wiesz jak prawidłowo zadbać o skórzaną kurtkę?

Słońce świeci coraz mocniej, kwitną krokusy i pierwiosnki, a to znak, że w końcu pojawiła się wiosna. Na jakiś czas można zapomnieć o ciepłych, puchowych kurtkach, szalikach i czapkach. Z wielką radością rano założymy jeansy i ulubioną, czarną ramoneskę. Ach… wychodzimy z domu w cudownym humorze. Co zrobić, aby nasza odlotowa kurtka wyglądała tak samo rewelacyjnie, jak w ubiegłym sezonie?

Choć niektórzy nadal twierdzą, że ramoneska to kurtka nadająca się tylko do jazdy na motorze, wiemy jednak , że jest modowym hitem od wielu sezonów. Trzeba przyznać, że zakładając taką kurtkę, czujemy przypływ mocy i dobrego samopoczucia. Po wyjęciu tego skórzanego cacka z szafy zauważamy, że skóra straciła nieco na atrakcyjności. Z czasem pojawiają się nieładne zagniecenia lub plamy niewiadomego pochodzenia. Aby szybko przywrócić ubraniu dawny blask, warto skorzystać z profesjonalnej usługi czyszczenia i odświeżania skórzanej odzieży.

Jak dbać o ramoneskę w domu?

Skórzana ramoneska nie należy do tanich ubrań, ale jest znakomitym elementem garderoby, który można wykorzystać w różnych stylizacjach. Nawet osoby o figurze odbiegającej od kanonów modowych wybiegów, wglądają świetnie w ramoneskach, stąd w tak wielu szafach się one znajdują. Aby jak najdłużej mogły służyć właścicielom, trzeba o nie dbać.

Na kondycję kurtki skórzanej bardzo duży wpływ ma jej przechowywanie. Ramoneski nie wolno składać w kostkę i chować do szafy. Nawet w krótkim czasie, gdy kurtka będzie leżała na półce, powstaną brzydkie zagniecenia, których być może nie da się już zlikwidować. Kurtka musi wisieć na wieszaku i to takim, którego wielkość jest odpowiednio dobrana do szerokości ubrania w okolicy ramion. Jeśli wieszak będzie zbyt krótki lub zbyt długi, to materiał zostanie trwale zdeformowany. Kurtki powinny być przechowywane w specjalnych, najlepiej bawełnianych pokrowcach. To uchroni je przez kurzem, światłem i otarciami, szczególnie gdy w szafie znajduje się sporo rzeczy.

Jeżeli zachodzi potrzeba samodzielnego wyczyszczenia kurtki skórzanej, najlepiej użyć do tego celu wilgotnej, miękkiej szmatki i delikatnie przecierać powierzchnię skóry. Warto używać gotowych środków przeznaczonych do pielęgnacji skóry, ale zawsze należy to czynić zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W trudnych przypadkach, w trosce o zachowanie ramoneski w dobrym stanie, czyszczenie i konserwację lepiej powierzyć profesjonalistom. Wówczas będziemy mieć pewność, że kurtka będzie nam służyć przez kilka sezonów.

Używana kurtka skórzana znów jak nowa

Przywrócenie pierwotnego wyglądu używanej, skórzanej kurtki jest skomplikowane, ale efekty są naprawdę zachwycające. Pierwszym etapem jest dokładne czyszczenie garderoby, a potem wyrównuje się koloryt i uzupełnia utracony pigment. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie skóry przed zbyt szybkim zużyciem i jej impregnacja.

Większość tych prac najlepiej wykonywać ręcznie i tak też czynią profesjonaliści. Pralnia Lemonfresh postępuje ostrożnie i z wielką uwagą, zdając sobie sprawę z faktu, że skóra jest materiałem, który łatwo może ulec zniszczeniu. Jednak tu, odzyskuje ona swój wspaniały wygląd, a oprócz tego jest świetnie zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, no i co najważniejsze – gotowa na wiosenne spacery.